Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه

شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه

شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه این خدمات را ارائه می دهند. مهم این است که یک شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه حتما سرویس های دوره ای را به طور منظم انجام داده و در صورت بروز مشکل به سرعت خدمت رسانی نماید. زیرا در برخی موارد حتی چند ساعت مشکل در شبکه یک سازمان

امروزه تقریبا تمامی ادارات، سازمان ها و شرکت ها برای متشکل کردن سیستم های خود از شبکه های کامپیوتری استفاده می کنند. آن هایی هم که هنوز این سیستم را در اختیار ندارند به فکر طراحی و نصب و راه اندازی آن افتاده اند. پس در همه این زمینه ها یعنی طراحی، نصب و راه اندازی و پشتیبانی شبکه به خدمات گروه های تخصصی نیاز است. شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه این خدمات را ارائه می دهند. مهم این است که یک شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه حتما سرویس های دوره ای را به طور منظم انجام داده و در صورت بروز مشکل به سرعت خدمت رسانی نماید. زیرا در برخیی موارد حتی چند ساعت مشکل در شبکه یک سازمان می تواند خساراتی جبران ناپذیر را موجب شود.

شبکه کامپیوتری چیست؟

ابتدا لازم است برای عزیزانی که هنوز با شبکه های کامپیوتری آشنایی ندارند از پایه توضیح دهیم که شبکه کامپیوتری چیست؟ به طور کلی می توان گفت شبکه عبارت است از اتصال الکترونیکی دو یا چند رایانه به همدیگر به منظور یکپارچه سازی. این بدین معنا است که رایانه ها در داخل یک شبکه می توانند با یکدیگر ارتباط و تبادل اطلاعات داشته باشند و همچنین وسایل جانبی مانند پرینتر نیز بدین صورت در داخل شبکه قرار داده می شوند. در چنین حالتی رایانه های موجود در شبکه با یکدیگر ارتباطی پرسرعت دارند. مکانیزم ارتباط پرسرعت می تواند به واسطه اتصال کابلی یا به صورت بی سیم برقرار شود که اولی را شبکه کابلی، و دومی را شبکه بی سیم می نامند.

با استفاده از شبکه، چندین کامپیوتر می توانند از یک پرینتر بهره مند شوند. استفاده از یک چاپگر شبکه به جای استفاده از یک چاپگر به ازای هر رایانه از لحاظ اقتصادی به صرفه تر خواهد بود.

در یک سیستم شبکه های کامپیوتری معمولا طبقه بندی هایی برای میزان دسترسی هر دستگاه و هر کاربر به اطلاعات و دستگاه های مشترک تعیین می گردد که باید به صورت اصولی انجام گیرد. مدیر شبکه می تواند با اختصاص شناسه و رمز عبور به تک تک کاربران، از ورود افراد غیرمجاز به شبکه جلوگیری به عمل آورد.

با کمک شبکه مدیریت نظارت بر کاربران سیستم ها نیز بسیار راحت می شود و می توان به راحتی نظارت کرد که هر کاربر مثلا چه چیزهایی پرینت می گیرد یا چه سایت هایی را باز می کند.

با استفاده از شبکه، می توان رایانه ها را به صورت متمرکز مدیریت نمود و با استفاده اشتراکی از وسایلی مانند اسکنر، پرینتر، مودم و ... در خرید وسایل جانبی کامپیوتری نیز صرفه جویی قابل توجهی می شود.

شبکه های کابلی یا بی سیم؟

سیستم ها در داخل شبکه ها می توانند به دو صورت کابلی یا بی سیم به هم متصل شوند. در سال های قبل ، شبکه های کابلی انتخاب اغلب پیاده سازی های شبکه های رایانه ای بودند. اما به مرور و با گذشت زمان، استفاده از فناوری بی سیم، به علت سادگی نصب و قیمت رو به کاهش، در حال گسترش بسیار سریع می باشد. هر دو فناوری کابلی و بی سیم مزایا و معایبی در مقایسه با یکدیگر دارند و بسته به نیاز شرکت و سازمان کارفرما و انتظارات مدیران سازمان نوع اتصال مناسب برای شبکه مورد نظر انتخاب می شود.

سرور چیست؟

سرور در حقیقت کامپیوتری معمولا قوی و با قابلیت بالا است که به سایر کامپیوتر های داخل شبکه سرویس دهی می کند و آن سیستم های دیگر کلاینت آن محسوب می شوند. خدماتی که کامپیوتری به اسم سرور به کلاینت ها ارائه می دهد، به طور معمول، بر بستر شبکه انجام می ‌شود. پس بسته به اینکه این شبکه مورد نظر ما چیست و چقدر وسعت دارد این خدمات هم فرق می ‌کند. به عنوان مثال در سطح یک شبکه خانگی یا کمی بزرگتر از آن، سرور به معنای رایانه ‌ای است که دیگر رایانه‌ هایی که به شبکه متصل می ‌شوند را مدیریت می ‌کند. این رایانه باید همیشه روشن باشد و حاوی نوع خاصی از سیستم عامل باشد که به سیستم عامل ‌های سرور معروف اند.

خدمات نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری

هر شرکت یا سازمانی که قصد داشتن شبکه کامپیوتری را دارد باید به سراغ متخصصین شبکه رفته و ابتدا در مشاوره با آنان ابتدا بودجه و محدودیت ها و همچنین نیازهای خود از داشتن شبکه را بیان نماید و در مشاوره بتواند برای طراحی شبکه تصمیمی درست اتخاذ کند.

خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری با وجود مزیت های بسیاری که دارند و در قبل ذکر کردیم، به علت ماهیت خود در معرض بروز مشکلات و خرابی های نرم افزاری و سخت افزاری قرار دارند. معمولا به علل مختلفی از جمله خطاهای کاربران و بدافزارها، مشکلات نرم افزاری متعددی برای سیستم های کامپیوتری پیش می آید. همچنین سخت افزارهای کامپیوتری نیز مانند هر قطعه الکترونیک دیگر در معرض خرابی و سوختگی قرار دارند. از این رو برای حل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری به پشتیبانی سریع و مسئولانه نیاز است.

یکی از اصلی ترین مشکلات خرابی سرور است که می تواند بسیار خسارت زا باشد. در صورت بروز مشکل در سروربرای شبکه های با مدیریت مرکزی، شبکه از کار می افتد و کلا ممکن است سازمان تا درست شدن سرور دچار اختلال عملکرد شد. از این رو مهارت های فنی مورد نیاز برای مدیریت یک شبکه فراتر از مهارت های مورد نیاز برای اداره یک رایانه شخصی می باشد. پس باید حتما برای راه اندازی و پشتیبانی شبکه از خدمات یک شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه استفاده نمود که دارای اعتبار و سابقه مناسبی باشد و از تیم فنی متعهد و مجرب و کاربلدی برخوردار باشد. از این رو خدمات گروه رایان پشتیبان را خدمتتان معرفی می نماییم.

ارائه کلیه خدمات شبکه توسط گروه رایان پشتیبان

شرکت رایان پشتیبان در زمینه طراحی، نصب و راه اندازی و همچنین پشتیبانی شبکه از نظر نرم افزاری و سخت افزاری آماده خدمت رسانی به کلیه شرکتها و سازمان ها در شهر تهران می باشد. در انتخاب شرکت ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه، باید از مشتریان سابق آن شرکت تحقیق انجام شود که چقدر رضایت دارند. به عنوان مثال شرکت رایان پشتیبان، که خدمات پشتیبانی شبکه را ارائه می نماید، رضایت مشتریان را هدف اصلی خود قرار داده است. مهم ترین مساله ای که در زمینه خدمات پشتیبانی شبکه بسیار مهم است، سرعت خدمت رسانی است. همان طور که عرض شد برخی شرکت ها و سازمان ها اگر سیستم شبکه شان با مشکل مواجه شود، هر ساعت قطعی سیستم شاید هزینه ای بسیار سنگین را به سازمان تحمیل کند. از این رو شرکت رایان پشتیبان با استقرار کارشناسان فنی خود در مناطق مختلف تهران، ارائه خدمات پشتیبانی سریع را در کلیه مناطق پایتخت در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد. اصلا فرقی ندارد سازمان یا شرکت در کدام محله تهران قرار گرفته باشد. شرکت رایان پشتیبان در قبال هزینه و تعرفه های خدمات پشتیبانی شبکه که دریافت می کند، خود را مسئول می داند که در صورت بروز مشکل، کارشناسان خود را به سریع ترین حالت ممکنه به محل کارفرما اعزام کرده و مشکل را سریعا برای کارفرما برطرف نماید.

انجام خدمات شبکه های کامپیوتری

امروزه شرکت های زیادی در سراسر کشور هستند که انجام خدمات شبکه های کامپیوتری را برعهده دارند. همه ساله سازمان های بیشتری برای سهولت کار خود شبکه کامپیوتری راه اندازی می کنند. از این رو نیاز به خدمات این گونه شرکت ها نیز هر سال بیشتر می شود. هر شرکتی که نیت داشتن شبکه را دارا باشد باید ابتدا با متخصصین شبکه مشاوره انجام داده و تصمیم نهایی خود را در زمینه طراحی شبکه اتخاذ نماید. سپس شرکت خدمات شبکه شروع به کار نصب و راه اندازی شبکه می نماید. پس از آغاز دوران کاربری شبکه ممکن است هر لحظه مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری برای شبکه پیش بیاید. از این رو حتما باید خدمات پشتیبانی سریع برای حل مشکل پیش بینی شده باشد.

خدمات نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری

در راستای راه اندازی شبکه ابتدا باید در جلسه مشاوره بین کارفرما و شرکت تخصصی شبکه مانند شرکت رایان پشتیبان بر اساس نیاز های کارفرما و محدودیت های وی مانند بودجه و موارد دیگر در مورد انتخاب دستگاه های شبکه تصمیم گیری می شود. تصمیم بعدی که در مورد راه اندازی شبکه باید گرفته شود این است که آیا کارفرما می خواهد شبکه خود را به صورت کابل کشی متصل نماید یا به صورت بی سیم. این دو روش حتما معایب و مزایای خود را دارند، ولی هر یک می تواند نیازهای کسب و کارها را بر طرف کند. باید ابتدا با طراحان متخصص تیم رایان پشتیبام مشورت کرده و با دریافت مشاوره دقیق و اظهار اینکه از ایجاد شبکه دقیقا چه اهدافی را دنبال کرده و به کدام نیازها می خواهید پاسخ دهید، در انتخاب تجهیزات شبکه تصمیم سازی نمایید. باید از ابتدا نیازها در نظر گرفته شود تا از پایه کار اصولی جلو برود. باید از پایه همه موارد درست برنامه ریزی و اجرا شوند تا از هزینه های سنگین بعدی برای تغییرات گسترده در شبکه اجتناب گردد و شبکه پاسخگوی نیازهای سازمان برای مدت قابل ملاحظه ای باشد. بودجه در نظر گرفته شده توسط کارفرما نیز از عوامل تعیین کننده در انتخاب تجهیزات شبکه می تواند قلمداد گردد.

ارسال نظر

خوش آمدید

به سایت شبکه مگ خوش امددید

آمار

  • بازدید امروز: 15
  • بازدید دیروز: 5
  • بازدید کل: 11245